Ana Sayfa Özgeçmiş Kitapları Yazıları Röportajları Haber Fotoğraf Albümü Video Galeri İletişim

Bülbülü Öldürmek Neden Adil Değildir

00.00.0000

Türkiye'de gündem o kadar hızlı değişiyor ki, hangi olay önemli hangisi değil insan şaşırıyor. İnsan zihninin nereye gittiğini anlamak için bazen geçmişe dönmek gerekiyor. Bu yüzden de akademisyen, gazeteci ve aydınlara büyük iş düşüyor.

Tabii Türkiye son 10 yılda büyük değişimler yaşıyor. AK Parti iktidarıyla birlikte sosyal, siyasal ve ekonomik dönüşüm ülkenin yapısını değiştiriyor. Buna tanıklık edenler de yazılarıyla sürece katkıda bulunuyorlar.

Ülkemizin önemli akademisyenlerinden Mazhar Bağlı hem yazıları hem de araştırmalarıyla toplumu analiz ediyor. Töre ve Namus Cinayetleri, Batman'daki Kadın İntiharları, Levirat ve Sororat Tipi evlilikler ile önemli Bölgesel Sorunlarla ilgili bir dizi projede yürüten Mazhar Bağlı son eserinde önemli analizler de bulunuyor.

Bülbülü Öldürmek Neden Adil Değildir Mazhar Bağlı'nın seçme yazılarından oluşuyor. Son zamanlarda iç ve dış dinamiklerin nereye doğru gittiğini anlamak için elinizdeki eser iyi bir referans örneği teşkil ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)

 

Türkçe
144 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
İstanbul, 2013, 1. Basım
ISBN : 9789759964139

 

Genel Yayın Yönetmeni : Cem Küçük
Genel Koordinatör : Münir Üstün
 
Temin Adresi : http://www.idefix.com/kitap/bulbulu-oldurmek-neden-adil-degildir-mazhar-bagli/tanim.asp?sid=LRUFC6HK807G67PTFAE9