Ana Sayfa Özgeçmiş Kitapları Yazıları Röportajları Haber Fotoğraf Albümü Video Galeri İletişim

DOÇ.DR. MAZHAR BAĞLI ŞUTSOYU ZİYARET ETTİ

20.01.2010

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi sosyal İşler Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mazhar Bağlı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ŞUTSO Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret esnasında Şanlıurfa’nın sorunları ve yapılması gereken konularda AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi sosyal İşler Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mazhar Bağlı ya bilgi veren ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin, Biz hükümetten enerji desteğinin uzatılmasını daha çok istiyorduk. Ancak hükümet sigorta primlerinin ödenmesi kısmında yalnızca uzatma yaptı dedi.

Dünyada elektrik enerjisi fiyatları ile ilgili Doç. Dr. Mazhar Bağlı’ya görüşlerini aktaran ŞUTSO Başkanı Ertekin, enerji fiyatlarının ABD’de her eyalette farklı olduğunun altını çizerek “Enerji maliyetleri bizim ülkemizde bölgelere göre farklık arz edebilir. Biz burada Atatürk Barajında enerjiyi üretiyoruz Türkiye’nin birçok vilayetine dağıtıyoruz. Anca bizim ilimizde ve bölgemizdeki enerji maliyeti ile bir başka bölgemize yetişene kadar olan maliyet aynı olmamalı. Bu yüzden enerji dağıtımı maliyetine göre fiyatlandırmalar yapılabilir ifadesini kulandı.

Ziyaret esnasında ŞUTSO’nun görüş ve önerilerini Ankara’da bulunduğu platformlarda dillendireceğini aktaran AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi sosyal İşler Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mazhar Bağlı “Ziyaretlerimizin amacı da bunlar. Ziyaretlerimizle sorunları yerinde öğreniyoruz. Sonra çözümü noktasında katıldığımız toplantılarda dile getiriyoruz.”şeklinde konuştu