Ana Sayfa Özgeçmiş Kitapları Yazıları Röportajları Haber Fotoğraf Albümü Video Galeri İletişim

Paralel örgüt fitne peşinde

18.08.2014

MEHMET ÖZMEN-ALİ ÖZKEN - AK Parti MKYK Üyesi Doç.Dr. Ömer Bolat, Erdoğan sonrası AK Parti’nin dağılmasına yönelik fitne yayınlarını sürdürün paralel medyaya “ Bunlar beyhude çabalardır” derken, AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, “Paralel Yapı’nın esas hedefi iktidarı ele geçirmektir. Bunun için AK Parti’ye karşı çok büyük bir kindarlık içindeler ve bir an önce AK Parti’yi bitirmek istiyorlar. Ya içeriden dağıtmak, ya liderini itibarsızlaştırmak, aktörlerini kötülemek gibi bir çok ahmakça işe başvurmaktan çekinmiyorlar. Kesinlikle bu yönde yapılan gayretler boşa çıkacaktır” dedi.

BOLAT: BUNLAR BEYHUDE ÇABALARDIR

Paralel medyanın AK Parti’nin içine fitne sokmaya yönelik yayınlarını değerlendiren AK Parti MKYK Üyesi Doç.Dr. Ömer Bolat, “Bunlar beyhude çabalardır. AK Parti içinde Allah rızası için çalışan; memleketin, milletin birliği, dirliği, huzuru, refahı için çalışan insanlar Allah’ın bu lütfettiği büyük nimetleri asla kulislerle, fitne, nifak çalışmalarıyla tehlikeye atmazlar. Siyasette beklediğini bulamayan ya da beklediği yere gelemeyen kişiler daha sonra bu tür çalışmalar içine giriyorlar ama şu ana kadar muhalefet saflarına geçen kişilere baktığımızda hepsi siyasetten yok olmuşlardır. Çünkü Allah rızası olmayan hiçbir iş başarılı olamaz. Finali iyi yapmak lazım. Çözüm süreci ve paralel yapıyla mücadele devam edecektir. Tayyip Erdoğan hiçbir yere gitmiyor ki, devletin başı, Cumhurbaşkanı, AK Parti’nin kurucusu sıfatları aynen devam edecek. Yeni Başbakan ve yeni hükümet de belirlenmiş hedefler yolunda çalışacaktır” dedi.

Paralel örgütün siyaseten yenemediği için AK Parti’nin içine fitne sokmaya çalıştığını ifade eden AK Parti MKYK Üyesi Prof.Dr. Mazhar Bağlı, “Paralel yapının esas hedefi iktidarı ele geçirmektir. Bütün hesapları, bütün planları iktidarı ele geçirmek içindir ama siyasetsiz, siyasete bulaşmadan ele geçirmektir. Eğer bunlar siyaset üzerinden iktidarı elde edilebileceğine inanmış olsalardı. Şimdiye kadar 100 tane parti kurarlardı. Onlar parti olmadan, siyasi alana girmeden, politik alanda herhangi bir çalışma yapmadan iktidarı el altından gizli bir şekilde kumpasla ele geçirmek istiyorlar. Bunun için AK Parti’ye karşı çok büyük bir kindarlık içindeler ve bir an önce AK Parti’yi bitirmek istiyorlar. Ya içeriden dağıtmak, ya liderini itibarsızlaştırmak, aktörlerini kötülemek gibi bir çok ahmakça işe başvurmaktan çekinmiyorlar. Kesinlikle bu yönde yapılan gayretler boşa çıkacaktır. Niye boşa çıkacaktır biliyor musunuz; çünkü AK Parti bu işi kendisi için yapmıyor bir, tek başına yapmıyor iki, üçüncüsü ve en önemlisi milleti bu işin içine dahil etmiştir. Toplumu bu işin içine dahil etmiştir. Toplum bu tür Ali Cengiz oyunlarına gelmez” şeklinde konuştu.

Paralel medyanın yayınlarını eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul MilletvekiliEkrem Erdem, “AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar hep bu tür senaryolarla, daha doğrusu bu tür beklentiler içerisinde bir kesim oldu. Ama Allah’a şükürler olsun 13 yıl içerisinde bu beklentiler hep boşa çıktı. Şu anda süreç çok sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Onlar gönüllerindeki beklentilerini yazıyorlar. Maalesef paralel yapı yani işte Gezi olayları hatta öteye gidecek olursak MİT operasyonuyla birlikte Türkiye’ye yönelik bir darbe girişiminde bulunan bir yapı. Paralellik de zaten oradan geliyor. İllegal bir yapı. Yani illegallikten kastım şu, siyaset partilerde yapılır, bir cemaatin, bir cemiyetin devleti yönetmeye kalkması ahlaksızlıktır, şerefsizliktir. Bunlar bu ahlaksızlığı hep yapageldiler ve Allah’a şükürler olsun biz bu badireyi atlattık, atlatmaya devam ediyoruz. Başbakanımızın, 12. Cumhurbaşkanımızın da ortaya koyduğu hedeflerden bir tanesi bu paralel yapıyla mücadeledir. Bunlar Allah’ın izniyle can çekişiyorlar, son mücadelelerini veriyorlar, yalanlarla, dolanlarla kamuoyunu ellerinde bulunan imkanlar çerçevesinde yönlendirmeye çalışıyorlar” dedi.

 

Haber kaynağı : http://www.yeniakit.com.tr/haber/paralel-orgut-fitne-pesinde-26833.html