Ana Sayfa Özgeçmiş Kitapları Yazıları Haber Fotoğraf Albümü Video Galeri İletişim

Talimat Beddua ile Birliklerini Bozma

28.04.2014

AK Partiye olan düşmanlığın sınır tanımaz bir hal aldığı, ülkeyi satmaya varacak düzeyde ihanetleri içerdiği bu günlerin habercisi olan meşhur beddua uzun bir girişten sonra “Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin” şeklinde ayinsel bir coşku ile bitirilmişti.

Ağlaşmalar ve amin nidaları eşliğinde gerçekleşen bu kindarlık seremonisi çok açık bir düşmanlık patlaması idi. Ancak örgüt bunu bir düşmanlık olarak görmediğini iddia etti. Buna rağmen yine de bu görüntüleri hemen internet ortamından kaldırılmasını sağladı.

Bu beddua, esas olarak yüzümüze karşı gülen ama içinden küfreden bir örgütün gerçek yüzünü gösterdi. Bundan dolayı da konu dikkatli bir okumayı gerektirmektedir ve bu konudaki en içerikli analizi o günlerde değerli meslektaşım ve dostum Yasin Aktay yaptı.

Pek kimse dikkat etmedi ama çok önemli bir yazı yazdı sayın Aktay ve genel örgütsel işleyişin mantığı içinde ele alınması gereken bir durumla karşı karşıya olduğumuza işaret etmişti. Bu tür terör örgütleri liderlerinden talimatları çoğu zaman ayinsel bir atmosferde alıp uygularlar ve bu beddua esas olarak bir talimattır demişti.

Dün piyasaya sürülen ses kasetlerinin asıl amacı hükümetin güvenlik bürokrasisi ile olan birlikteliğini bozmak içindir ve bedduanın gereği olarak yapılmaktadır. 17 Aralık günü yapılan operasyonun esas mizanseni çete üyesi bir savcı ve bir polis bozuntusu ile sayın başbakanı daha önce kimi üst düzey bürokratlara yapabildikleri gibi bir baskın düzenleyip elini kelepçelemeyi hedeflemişti.

Bu olmayınca 25 Aralıkta yeniden denediler. Bu da olmayınca askeriyedeki elemanlarına çağrıda bulundular. Ancak askerdeki elemanları sürekli kendisini gizleme, takiyye yapma propagandası ile yetiştiği için bu kalkışmaya cesaret edemediler. Ve esas olarak darbeyi güvenlik birimleri ile başbakanın koordineli olarak yürüttükleri iş birliği engelledi.

Halen de devleti sarsacak boyutta bir terör eylemi yapamamış olmalarının asıl nedeni de budur zaten. Siyasi iktidar ile kamu güvenliği, karşı karşıya oldukları durumun farkındadırlar ve gerekli tedbiri almışlardır. Bu birlikteliği bozmadan amaçlarına ulaşamayacaklarının farkındadırlar. Bedduada dile getirilen “birliklerini bozsun” ifadesinden maksat bu birlikteliktir ve esas olarak da örgüt liderinden üyelerine, elemanlarına yönelik bir talimattır. Bu birlikteliği bozun talimatıdır.

Ses kaydının böcek ile yapıldığı, kamu erkinin tüm bileşenlerinin aynı ortamda olduğu ve son derece milli olan bir konunun konuşulduğu bir ortamın dinlenmesi ve o seslerin servis edilmesi çok bilinçli ve talimatlı bir iş olduğu çok açıktır. İstihbaratın dış işlerinden şüphelenmesi, dış işlerinin askeri bürokrasiden, askeri bürokrasinin sivil olanlardan kuşkulanmasını sağlamak sureti ile var olan birlikteliği yıkmaya yönelik bir terör eylemidir. Bedduada ki talimatın gereği yapılmaktadır.

Türkiye’ye karşı açık bir savaş halidir. Bu savaşın dengesini değiştirecek olan millet iradesi ve tercihidir. Sayın başbakan yürüttüğü seçim kampanyası ile milleti bu denklemin en önemli parçası haline getirdi. Millete sırtını verenin sırtı yere gelmeyecektir. Beddua üzerinden verilen talimatlar geri tepecektir göreceksiniz asıl çetenin birliği bozulacaktır. Kaçışlar bugünden başladı…